Shorttrackster Suzanne Schulting heeft een gebroken rechterenkel opgelopen, wat is vastgesteld na medisch onderzoek in het ziekenhuis. Een operatie is mogelijk in het verschiet.
In november had Suzanne ook al een blessure. Ze kreeg de verwonding tijdens de 1000 meter finale op de wereldkampioenschappen in Ahoy, waar ze na een botsing met de kussens terechtkwam. Hanne Desmet uit België kreeg een diskwalificatie en de finale werd opnieuw gereden.
“Ik was in topvorm. Ik voelde dat ik op goudkoers lag, maar toen werd ik door Desmet van de baan gestoten. Dit was niet haar eerste overtreding dit weekend,” zei Suzanne. Ze deed mee aan de herstart, maar merkte al snel dat haar enkel niet meewerkte. “Je weet als shorttracker direct dat het foute boel is. Ik wilde nog voor brons gaan, maar de pijn was hevig.”
Deze enkelbreuk is een tegenslag voor Suzanne, die na een vermoeiend vorig seizoen een pauze nam. Ze keerde terug in de competitie tijdens de wereldbeker in Dresden, na een afwezigheid van elf maanden, en nam ook deel aan de wedstrijd in Gdansk.
Tijdens het WK in Ahoy haalde Suzanne de halve finales op de 500 en 1500 meter, maar door haar val in de 1000 meter finale kon ze niet meer deelnemen aan de aflossingsfinales.